telegram
instagram
whatsapp

ارتباطات تنها برگزارکننده دوره های زبان گرجی در کرج

 در اخبار و ستارگان

گرجِستان (به گرجی: საქართველო، ساکارْتْوِلو)، کشوری واقع در قفقاز جنوبی است که از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب شرق به جمهوری آذربایجان و از جنوب با ترکیه و ارمنستان هم‌مرز است. پایتخت آن، شهر تفلیس است. مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ کیلومتر مربع (۲۶٬۹۱۱ مایل مربع) و جمعیت آن در ژانویه سال ۲۰۲۱ بیش از ۴ میلیون نفر بوده است. گرجستان یک جمهوری متمرکز نیمه‌ریاستی است و حکومت آن از طریق دموکراسی نیابتی انتخاب می‌شود

گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قارهٔ اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی این کشور، عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو است؛ که گرجستان در حال حاضر عضو ناظر. در اتحادیه اروپا و ناتو می‌باشد.
گرجی‌ها، مردم بومی گرجستان بوده و آن‌ها پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی کارتولی سخن می‌گویند که زبان رسمی کشور گرجستان است و با الفبای گرجی نوشته می‌شود که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می‌باشد.
گرجستان در زمان باستان با نام ایبریا شناخته می‌شده است و امروزه در اکثر زبان‌ها با اشکال گوناگون واژهٔ یونانی “گِئُرْگیا” (Georgia به معنای کشاورزی) شناخته می‌شود.

نظام آموزشی تحصیل در گرجستان
همانطور که گفتیم با وجود این که بخشی از کشور گرجستان در قاره آسیا قرار گرفته است، اما این کشور مطابق استانداردهای اروپا اداره می‌شود و مسئولان آن قصد دارند کشورشان را به عضویت اتحادیه اروپا در آورند. نظام آموزشی گرجستان نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی اداره می‌شود و دیگر خبری از نظام آموزشی شوروی سابق در این کشور نیست.

زبان تحصیل در مدارس گرجستان زبان گرجی است. به طور کلی اگر می‌خواهید پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور بمانید یا قصد دارید با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید، بهتر است زبان گرجی را یاد بگیرید. در مدارس گرجستان دانش آموزان مهارت‌های علمی و عملی را می‌آموزند و با توجه به اهدافی که دارند برای ورود به دانشگاه یا ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

معمولا تحصیل در گرجستان در دوران پیش از دانشگاه شامل شهریه می‌شود. این شهریه وابسته به دولتی یا خصوصی بودن مدرسه، شهری که مدرسه در آن قرار گرفته است و سایر فاکتورها متغیر است.

دانش آموزان می‌توانند حین تحصیل در گرجستان زبان‌های دیگری مانند آلمانی، روسی و انگلیسی را نیز بیاموزند و این موضوع در آینده آن‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

یادگیری زبان گرجی سخت نیست.علت این تفکر که زبان گرجی زبانی پیچیده است و یادگیری آن بسیار دشوار است شاید منحصربفرد بودن این زبان و متمایز بودن آن از دیگر زبان ها باشد. یادگیری این زبان آسان است و تنها قسمت سخت آن سیستم افعال آن است

الفبای گرجی نتیجهٔ تطور الفبایی است که از قرون وسطی در گرجستان رایج بود. الفبای گرجی دارای ۳۳ حرف است که به صامت و مصوت تقسیم می‌شود

جاذبه های شهری گرجستان

مجسمه علی و نینو (Monument Ali and Nino)
مجسمه مادر گرجستان (kartlis deda)
خیابان روستاولی (Shota Rustaveli Avenue)
یادمان آزادی (Freedom Monument Tbilisi)
تندیس پادشاه واختانگ یکم (Statue of King Vakhtang)
میدان پیازا (Piazza Square batumi)
ساختمان پارلمان گرجستان (Georgian Parliament Building

بهترین سوغات گرجستان
طرح خینکالی با جوراب
میناکاری روی جواهرات
رومیزی‌های محلی کشور گرجستان
لباس با چاپ عکس بومی
ظروف سرامیکی گرجستانی
چرم‌های گوناگون در کشور گرجستان
فرش گرجی
جواهرات سنتی و محلی کشور گرجستان

چند غذای معروف گرجی
خینکالی (کوفته گرجستانی)
بادریجانی نیگوزیت
لوبیو (خوراک لوبیا)
کبابی (محبوب ترین غذای گرجی)
تلما (دلمه)
چکاپولی
متسوادی (ششلیک)
ساتسیوی

برای شرکت در دوره های اموزش زبان گرجی در موسسه ارتباطات  به نزدیک ترین شعبه محل زندگی خود مراجعه کنید.

شعبه تهران مرکز انلاین : 09907210197
شعبه کرج : 09907210193
شعبه گوهردشت :09907210192
شعبه عظیمیه:09907210194