telegram
instagram
whatsapp

تحصیل در ایتالیا

 در Uncategorized, اخبار و ستارگان

زبان ایتالیایی یا ایتالوی (La Lingua Italiana یا Italiano) زبانی رومی‌تبار از خانواده هندواروپایی است. ایتالیایی در کنار ساردنیایی نزدیک‌ترین زبان به لاتین به‌شمار می‌رود. ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سوئیس (کانتون تیچینو و جنوب گراوبوندن)، سان مارینو و واتیکان است. این زبان همچنین در منطقه ایستریا (کرواسی و اسلوونی) رسمی است. ایتالیایی در گذشته در آلبانی، مالت، موناکو، مونته‌نگرو (کوتور)، یونان (جزایر ایونی و دودکانسا)، آفریقای شرقی و لیبی نیز رسمی بوده و عموماً در جزیره کرس (به دلیل رابطه نزدیک آن با زبان کرسی) و ساووآی فرانسه نیز قابل فهم است. ایتالیایی همچنان در میان جامعه بزرگ مهاجران ایتالیایی‌تبار در قاره آمریکا و استرالیا رایج است. این زبان در بوسنی و هرزگوین و رومانی نیز تحت پوشش منشور اروپایی زبان‌های محلی یا اقلیت است. بیشتر گویشوران ایتالیایی به دو زبان ایتالیایی (چه ایتالیایی معیار و چه گویش‌های محلی) و زبان محلی خویش مسلط هستند.

تحصیل در ایتالیا

عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا را می‌توان از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور برشمرد. اما این مزیت شامل چه مولفه‌هایی می‌باشد؟ شما به عنوان یک دانشجو برای تحصیل در این کشور امکان بهره‌مندی از استاندارد‌های لازم نظیر پوشش بیمه، بهداشت و خدمات اجتماعی را خواهید داشت. همچنین در یک کشور مدرن با پیشینه‌ی قوی و بلند مدت تحصیل خواهید کرد. فرهنگ کشور و مردم ایتالیا به قدری بالاست که نیاز به تعریف و توضیح بیش از حد نیست. لازم به ذکر است که دوره‌های مختلف تحصیلی و همچنین زمان پذیرش دانشگاه‌های ایتالیا مختلف در این کشور با هم تفاوت دارد.

البته نباید فراموش کرد که هزینه تحصیل در ایتالیا هم نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین می‌باشد. بنابراین اکثر افراد ترجیح می‌دهند به جای پرداخت هزینه‌ی بیشتر جهت تحصیل در کشورهای گران، ایتالیا را انتخاب نمایند. البته نزدیک بودن فرهنگ و تاریخ دیرینه‌ی ایران و ایتالیا باعث شده تا اکثر مردم کشورمان به سمت تحصیل در ایتالیا گرایش پیدا کنند.

شما با انتخاب تحصیل در ایتالیا امکان تحصیل در ۱۷۰ رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پیدا خواهید کرد. وجود متقاضیان فراوان در مقطع دکترا در اکثر کشورهای اروپایی باعث شده تا تحصیل در این کشور جهت مقطع دکترا نیز در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. البته نباید فراموش کرد که رویکرد بین‌المللی میان کشورهای اروپایی باعث شده تا بسیاری از رشته‌ها در مقاطع پایین‌تر مانند کارشناسی یا کارشناسی ارشد هم به زبان انگلیسی ارائه شوند.با توجه به این موارد می‌توان گفت که زبان انتخابی مشکل خاصی را جهت ادامه تحصیل در ایتالیا برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

زبان ایتالیایی چند حروف دارد؟
زبان ایتالیایی از شاخه‌های زبان لاتین است و با زبانهای دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهاتهای زیادی دیده می‌شود. در بین زبانهای لاتین، ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک‌ترین زبان به آن است. الفبای زبان ایتالیایی شامل ۲۱ حرف است

اگر قصد یادگیری زبان ایتالیایی را دارید، یکی از مواردی که به شما در این مسیر کمک می‌کند، انتخاب کتاب مناسب است.
اما یک کتاب مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهترین کتاب های یادگیری زبان ایتالیایی، کتاب‌هایی «جامع» هستند. یعنی در آن‌ها به تمام جنبه‌های آموزش زبان از جمله آموزش لغات، دستور زبان، مهارت خواندن و شنیداری و… پرداخته می‌شود. همچنین یک کتاب مناسب باید دربرگیرنده‌ی تمرین‌ها و مثال‌های رایج باشد.
مجموعه کتاب Nuovo Espresso
یکی از بهترین کتاب های یادگیری زبان ایتالیایی مجموعه‌ی اسپرسو است. این کتاب در ۶ جلد نوشته شده است که از سطح A1 تا C2 را پوشش می‌دهد. سطح A1 و A2 این کتاب برای افراد مبتدی قابل استفاده است. کتاب اسپرسو برای تقویت هر ۴ مهارت اصلی زبان آموزان اعم از شنیداری، نوشتاری، مکالمه و خواندن طراحی شده است. هر جلد از این مجموعه کتاب تمرین‌های به‌روزی برای مهارت‌های مکالمه و خواندن دارد. با انتخاب کتاب های اسپرسو می‌توانید پیشرفت خود در مسیر یادگیری زبان ایتالیایی را بسنجید.

لازم به ذکر است که متونی که در این کتاب برای تمرین مهارت خواندن آورده شده، شما را با فرهنگ ایتالیایی نیز آشنا می‌کند. سری کتاب های اسپرسو مرجعی رسمی برای زبان‌آموزانی به حساب می‌آید که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند.

چند شهر معروف ایتالیا

رم (Rome)
فلورانس (Florence)
ونیز (Venice)
میلان (Milan)
کومو (Como)
ورونا (Verona)
ناپل (Naples)
چینکو‌تره (Cinque Terre)

چند جاهای دیدنی ایتالیا
کولوسئوم
کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره
کانال بزرگ ونیز
برج پیزا
شهر واتیکان
گالری اوفیتزی
چینکوتره
دریاچه کومو

پیتزا، لازانیا، فتوچینی آلفردو، پاستا، ریزوتو، استیک فلورانسی، تورتلینی، راویولی، آرانچینی، گنوچی، ترافل، کاپوناتا، نان فوکاچیا، تیرامیسو و پاناکوتا از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای ایتالیا به شمار می‌آیند

برای شرکت در دوره های اموزش زبان ایتالیایی در موسسه زبان های خارجی ارتباطات  به نزدیک ترین شعبه محل زندگی خود مراجعه کنید.

شعبه تهران مرکز انلاین : 09907210197
شعبه کرج : 09907210193
شعبه گوهردشت :09907210192
شعبه عظیمیه:09907210194